Dorota Kinal startuje do sejmu

Kościanianka, była wicekurator oświaty i wicewojewoda, a obecnie dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego wystartuje z listy PSL – Koalicja Polska.

Od lat związana z Polskim Stronnictwem Ludowym Dorota Kinal ma być na 20 pozycji w regionie kalisko-leszczyńskim do którego należy również powiat kościański. Pozycja więc dość odległa, ale jak przekonuje kandydatka w wyborach głosuje się przede wszystkim na osobę, a nie na numer na liście.

– Na co dzień w mojej pracy widzę z jakimi problemami zmagają się ludzie, dlatego zdecydowałam się kandydować na urząd posła. Mogę wykorzystać swoją wiedzę i zdobyte przez lata doświadczenieprzekonuje Dorota Kinal.

W swoim programie wyborczym kandydatka zapowiada m.in. zabieganie o zwolnienie emerytury z podatku dochodowego oraz składek na ubezpieczenie społeczne, co umożliwi wzrost emerytur o około 25 proc. Zwraca również uwagę na konieczność stworzenia szeregu ułatwień i zniesienia barier dla osób niepełnosprawnych, poprawienia działania opieki społecznej i ochrony zdrowia.

Dodajmy, że z ramienia listy PSL – Koalicja Polska z powiatu kościańskiego w wyborach, które odbędą się 13 października ma wystartować również Bartosz Kobus, sekretarz miasta i gminy Krzywiń, radny powiatu kościańskiego. Otrzymał propozycję startu z trzeciego miejsca. Z kolei „jedynką” w okręgu kalisko-leszczyńskim będzie Andrzej Grzyb. W ostatnich latach Grzyb był europosłem, ale w ostatnich wyborach nie uzyskał reelekcji. PSL wystawiał kandydatów na wspólnych listach z PO, Nowoczesną i Zielonymi. Grzyb uzyskał trzecie miejsce w Wielkopolsce i przegrał z dwoma byłymi premierami – Ewą Kopacz i Leszkiem Millerem.