Dni Śmigla 2022. Kto wystąpi?

Centrum Kultury w Śmiglu planuje w tym roku zorganizowanie Dni Śmigla. W tej chwili podejmowane są jeszcze rozmowy z artystami, którzy mieliby wystąpić. To między innymi Cleo, Danzel i zespół Łzy.

Podczas tegorocznych Dni Śmigla wśród artystów, którzy mieliby wystąpić, brana jest pod uwagę m.in. Cleo.

Centrum Kultury w Śmiglu chce zorganizować dni miasta w tradycyjnym terminie, czyli w drugiej połowie maja. Z powodu epidemii zarówno w 2020, jak i 2021 roku Dni Śmigla nie odbyły się. W ubiegłym roku jedynie jako namiastkę dni miasta, już we wrześniu zorganizowano dwudniowy Szalony Weekend w Śmiglu podczas którego wystąpił m.in. zespół Video (zobacz: Koncert Video na finał Szalonego Weekendu w Śmiglu [FOTO]).

W 2022 roku w końcu mają odbyć się Dni Śmigla. Planowane są również inne weekendowe zabawy dla mieszkańców gminy na powietrzu. – Oczywiście zobaczymy na ile pozwolą obostrzenia, ale musimy być przygotowani na organizację wydarzeńmówi Piotr Błaszkowski, dyrektor Centrum Kultury w Śmiglu.W związku z tym w kwietniu planujemy trzydniowy festiwal food trucków połączony z motopiknikiem i nawiązaniem do Międzynarodowego Dnia Tańca.

CK przygotowuje się również do Dni Śmigla. – Jesteśmy w tej chwili na etapie rozmów z artystami, w tym z Cleo, zespołem Łzy i Danzelem. Na scenie nie zabraknie także miejsca dla lokalnych grup artystycznych i zespołów. Chcemy zrobić coś zarówno atrakcyjnego, jak i oszczędnego. Myślę, że da się to pogodzić – zapowiada Piotr Błaszkowski.