Uroczysta sesja

Uroczystą sesją Rady Miejskiej oficjalnie zainaugurowano XXXI Dni Kościana. Podczas wydarzenia w auli I LO w Kościanie zgromadziły się znamienite osobistości z Ziemi Kościańskiej, a także zaproszeni goście z całej Wielkopolski, a nawet spoza niej.

uroczysta_sesja_2017Sesja jest okazją do uhonorowania wielu osób i instytucji. W tym roku statuetką Nagrody Miasta  „Kościan Dziękuje” uhonorowano prof. dr hab. Bogusława Polaka – w dowód uznania za wybitny wkład w badania nad znaczeniem Kościana i jego mieszkańców w dziejach oręża polskiego.

Wręczono także inne nagrody, a w tym: za osiągnięcia w nauce najzdolniejszym uczniom kościańskich szkół, Stowarzyszenia Absolwentów Gimnazjum i Liceum w Kościanie za najlepsze wyniki w nauce, laureatom konkursu Stowarzyszenia Oświatowego im. D. Chłapowskiego, najlepszym sportowcom przez Burmistrza Miasta Kościana, a także medale okolicznościowe Kościańskiemu Bractwu Kurkowemu. Ponadto wykład wygłosił politolog dr hab. Adam Szymaniak, a w części artystycznej wystąpiła Maria Kolanoś.

Zdjęcia z tego wydarzenia oraz innych imprez podczas Dni Kościana pod adresem: facebook.com/gazetakoscianiak