Dni Kościana 2019

Grzegorz Hyży i zespół Video – to główne gwiazdy, które wystąpią na tegorocznych Dniach Kościana. Dni miasta odbędą się w dniach 31 maja – 2 czerwca.

Jedną z gwiazd tegorocznych Dni Kościana będzie Grzegorz Hyży.

Tym samym organizatorzy imprezy, czyli miasto Kościan oraz Kościański Ośrodek Kultury, postanowili odejść od jednego dużego koncertu, który odbywał się w niedzielę, na rzecz dwóch rozłożonych na piątek i sobotę. Druga tegoroczna nowość, a w zasadzie powrót do dawnej tradycji, to występy dużych artystów na parkingu przy basenie. – Dzięki temu w tych koncertach będzie mogło wziąć udział więcej widzów niż na Rynkutłumaczy burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Absolutna nowość to biletowanie koncertów za symboliczne 10 zł. Pozwoli to na monitorowanie dokładnej ilości widzów, a także jest korzystne z uwagi na rozliczenie podatku VAT.

Podczas dni miasta nie zabraknie również rozwiązań, które cieszyły się dużą aprobatą ze strony mieszkańców. Nie znikną więc imprezy na Rynku, na którym stanie mniejsza scena, a zaprezentują się na niej m.in. dzieci, orkiestry dęte oraz zostanie pokazany program kabaretowy. Nie zabraknie także biesiady, a ponadto na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 stanie „strefa dziecka” i lunapark.

W programie mają pojawić się także lokalni artyści, w tym Ewa Portna. – Zawsze powtarzam, że sztuka to wybór, więc jeśli komuś nie odpowiada repertuar głównych koncertów, z pewnością znajdzie coś dla siebie na Rynkupodkreśla Janusz Dodot, dyrektor KOK. Szczegółowy program jest jeszcze w trakcie ustalania, a sprzedaż biletów ruszy najprawdopodobniej od marca. Na organizację tegorocznej imprezy miasto przeznaczy niecałe 200 tys. zł.