Disco polo na początek lata

Kościan zamierza w tym roku powitać wakacje z wielką pompą. 24 czerwca, czyli przed Nocą Kupały na terenie przy kościańskim basenie odbędzie się dziewięciogodzinna impreza z muzyką taneczną na żywo.

disco_summer_konferencjaDisco Summer Show Festival to wydarzenie, jakiego jeszcze na terenie miasta, powiatu, a nawet Wielkopolski nie było. Impreza jest zapowiadana jako największe muzyczne powitanie lata w regionie. Wystąpi siedem zespołów muzyki rozrywkowej, w tym cztery prezentujące disco polo, a największą gwiazdą ma być Krzysztof Krawczyk.

Pomysłodawcą imprezy jest Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko z Lubinia, które namówiło samorządy powiatu i miasta do jej współorganizowania . – Ta impreza wpisuje się w pewne oczekiwania, które wielokrotnie mieszkańcy miasta czy powiatu wyrażali – mówi burmistrz Kościana Michał Jurga. – Te oczekiwania były szczególnie wyrażane podczas Dni Kościana. Pojawiały się głosy, że zbyt mało jest muzyki biesiadnej czy też dyskotekowej. Stąd też tą imprezą odpowiadamy na te oczekiwania i wspólnie chcemy ją zorganizować.

 Starosta Bernard Turski do wspólnego przedsięwzięcia również podchodzi z entuzjazmem. – Nasze doświadczenia we współpracy z Oliwskim Słoneczkiem nie są może nazbyt długie, ale napawające optymizmem – podkreśla starosta. – Razem zorganizowaliśmy Konwój św. Mikołaja, ponadto organizowane przez stowarzyszenie „Kolędowanie z Gwiazdami” przyjęło się już na terenie całego powiatu, a w ramach wydarzenia występują artyści mający status gwiazd. Mamy więc nadzieję, że letnia impreza przyciągnie wielu miłośników muzyki rozrywkowej nie tylko z powiatu, ale również z całej Wielkopolski i innych województw.

Z kolei Robert Zaborski, założyciel Oliwskiego Słoneczka, a obecnie jego ambasador zwraca uwagę na bezpieczeństwo. Jest ono warunkiem koniecznym, tym bardziej, że impreza zostanie przygotowana na 10 tys. osób, a szczególnie mile widziane mają być rodziny z dziećmi. Z myślą o najmłodszych zostanie ustawione wesołe miasteczko, będzie także  bezpieczna strefa malucha. Z kolei miłośników dobrego jedzenia i picia ucieszą się z pewnością food trucki oraz beer truck.

Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 piknikiem rodzinnym z występami lokalnych wykonawców, a zakończy około 23.00 pokazem fajerwerków.

Bilety w sprzedaży będą dostępne od marca za pośrednictwem serwisu kupbilecik.pl, a ich cena przez dwa pierwsze miesiące wyniesie 10 zł. Bieżące informacje warto śledzić na profilu FB festiwalu.