Deszczowy rajd rowerowy z powiatem [ZDJĘCIA]

Rajd organizowany przez Starostwo Powiatowe w Kościanie trasami ziemi kościańskiej i leszczyńskiej odbył się w ostatnią sobotę. Trasę pokonało 40 rowerzystów.

Na rajd zapisało się 80 uczestników, jednak tylko połowa śmiałków z uwagi na bardzo trudne warunki atmosferyczne zdecydowała się wziąć w nim udział i wspólnie w pelerynach przeciwdeszczowych pokonali nieco zmodyfikowaną trasę.

Z rowerzystami przy kościańskim basenie na starcie spotkał się starosta Henryk Bartoszewski, który podziękował wszystkim za skorzystanie z zaproszenia do udziału w rajdzie. Jego trasa planowo miała prowadzić przez Widziszewo, Starą Przysiekę Drugą, Gniewowo, Wonieść, Jezierzyce, Chełkowo, Karmin, Popowo Wonieskie, Sulejewo, Górkę Duchowną i Sierpowo do Starego Bojanowa. Rowerzyści mieli przejechać ponad 30 km. Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe na starcie zdecydowali, że pojadą mimo deszczu, ale nieco skróconą trasę. Ostatecznie rowerzyści pokonali drogę: Widziszewo, Stara Przysieka Druga, Wonieść, Karmin, Popowo Wonieskie, Sulejewo, Górka Duchowna, Sierpowo, Stare Bojanowo.

Na mecie w sali wiejskiej w Starym Bojanowie na strudzonych rowerzystów czekała zupa gulaszowa i placek. Każdy uczestnik rajdu otrzymał też odblaskową opaskę na rower oraz odblaskowe naklejki. Dodatkowo wśród rowerzystów wylosowane zostały nagrody niespodzianki – ubrania i akcesoria rowerowe.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie