Dary dla ukraińskich uchodźców z Alzey

Do Kościana dotarły dary dla uchodźców z Ukrainy ofiarowane i przywiezione z partnerskiego powiatu Alzey -Worms. Odbiorem transportu koordynowało Starostwo Powiatowe w Kościanie.

Po napaści przez Rosję na Ukrainę,  Heiko Sippel, starosta powiatu Alzey – Worms z Niemiec rozmawiał z Henrykiem Bartoszewskim, starostą kościańskim na temat sytuacji uchodźców z Ukrainy przebywających w naszym powiecie. Mówiono o formach i zasadach wspierania uchodźców. Henryk Bartoszewski poinformował wówczas niemieckiego starostę o tym, że samorząd powiatu utworzył miejsce, w którym ma schronienie 60 osób oraz o tym, że każda gmina w powiecie wspiera uchodźców. Rozmawiano także o skali zjawiska i zaangażowaniu indywidualnych mieszkańców.

Starosta Heiko Sippel zadeklarował wsparcie dla uchodźców. Efektem tej rozmowy jest przybyły w minionym tygodniu do Kościana transport 18 ton darów dostarczonych przez niemiecki oddział czerwonego krzyża. Do Kościana dojechały m.in. mąka, sól, soki, ziemniaki, majonez, woda, przyprawy, płatki śniadaniowe, wafle ryżowe i słodycze, które najbardziej cieszą dzieci. Dary trafiły do mieszkańców „szarytkowa”, a także do Śmigla i Krzywinia.