Dachowanie na S5 w okolicy Śmigla

Do wypadku z udziałem jednego samochodu osobowego doszło w piątek po południu pomiędzy węzłami Śmigiel Południe a Śmigiel Północ. Kierująca samochodem kobieta została przetransportowana do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 16.00. Na drodze w kierunku na Poznań dachowała kia ceet z rejestracją województwa kujawsko-pomorskiego. Po przybyciu strażaków na miejsce przewrócone auto leżało w rowie.

Pojazdem podróżowały dwie osoby. W momencie przybycia służb mężczyzna przebywał poza samochodem, natomiast 30-letnia kobieta znajdowała się wewnątrz. Była przytomna, ale uskarżała się na ból kręgosłupa. Strażacy oraz ratownicy medyczni wydobyli ją na zewnątrz i udzielili pierwszej pomocy informuje Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kościanie.

Następnie kobieta trafiła do karetki i przewieziono ją do szpitala na badania. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało i po oględzinach została zwolniona. Na miejscu działały dwie jednostki PSP Kościan oraz jedna OSP Śmigiel, a także pogotowie ratunkowe i policja. Ruch w kierunku Poznania odbywał się jedną nitką, a działania zakończono po dwóch godzinach.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada kościańska policja. Ustalono, że przyczyną gwałtownego ruchu kierującej było zajechanie jej drogi przez ciężarówkę, co potwierdził świadek.

Fot. Karol Schmidt