„Czwórka” z dofinansowaniem na termomodernizację

Samorząd miejski Kościana otrzyma blisko 5 mln zł od marszałka województwa na temomodernizację Szkoły Podstawowej nr 4. Znaczną część prac już przeprowadzono, ale na kompleksowy remont czeka jeszcze hala sportowa przy szkole.

Na termomodernizację i remont wnętrza szkoły wydano już 9 mln zł. Budynek główny przeszedł gruntowny remont. Wymieniono w nim dach, a także sieci centralnego ogrzewania, elektryczną, kanalizacyjną i deszczową. Zamontowano także nowe okna i wykonano elewację zewnętrzną. Kompleksowy remont przeszło także wnętrze budynku, w tym korytarze oraz sale lekcyjne. Trwają jeszcze ostatnie prace w szkolnej kuchni i stołówce.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego 23 września podjął uchwałę w sprawie dofinansowania projektów poprawiających efektywność energetyczną, w tym obejmujących kompleksową modernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej. W ramach tej uchwały samorząd Kościana otrzyma na termomodernizację SP4 dotację w wysokości nieco ponad 4,9 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone w części na przeprowadzone już prace, a także na nowe obejmujące remont hali sportowej. Przygotowywany jest już przetarg, który wyłoni wykonawcę tych robót. Ponadto dzięki dotacji na dachu budynku szkoły zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, które pozwolą zaoszczędzić na wydatkach związanych z energią elektryczną szkoły.

Dodajmy, że wsparcie w ramach tego samego dofinansowania otrzymają także inne samorządy naszego powiatu. I tak 5,6 mln zł powędruje do gminy Czempiń w ramach projektu termomodernizacji wraz z wymianą źródeł ciepła oraz instalacji elektryczno-oświetleniowych w budynkach samorządowych w Czempiniu, Borowie i Starym Gołębinie. Ponadto 1,9 mln zł otrzyma gmina Krzywiń na modernizację energetyczną budynku Biblioteki Publicznej oraz podobną kwotę gmina Kościan na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu.