„Czwórka” wygrała. Otrzyma dofinansowanie na bieżnię

Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie otrzymała największą liczbę głosów w konkursie firmy Procter and Gamble Polska na dofinansowanie infrastruktury sportowej. Dzięki temu szkoła zmodernizuje swoją bieżnię lekkoatletyczną.

Konkurs zatytułowany „Ogólnopolski Program DZIEŃ NA MEDAL” trwał od połowy lipca. Szkoły miały w nich przedstawić swój pomysł na modernizację obiektów sportowych. Organizator konkursu zapowiedział, że z każdego województwa wyłoni dwa zwycięskie projekty: jeden z kategorii szkół z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich oraz drugi z kategorii szkół z gmin miejskich.

O wygranej decydowało zdobycie jak największej liczby głosów, a głosy oddawali internauci. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że nie było widać od razu, która szkoła prowadzi w głosowaniu, dlatego że lista z wynikami była aktualizowana co kilka dni. Jednak dzięki dużej mobilizacji rodziców szkole udało się wyjść na prowadzenie, i co najważniejsze utrzymać je. Kościańska czwórka w swojej kategorii otrzymała 489 głosów deklasyfikując rywali.

W konkursie można było zdobyć środki w wysokości do 60 tys. zł. Za te pieniądze kościańska placówka zmodernizuje bieżnię lekkoatletyczną i skocznię w dal. Będzie to stanowiło świetne uzupełnienie dla remontowanej obecnie szkoły wraz z halą sportową.