Cztery zgony w Wielkopolsce, łącznie 215 zakażeń – raport dzienny

W piątek 3 kwietnia w naszym województwie odnotowano 18 nowych przypadków zakażenia. Po raz kolejny najwięcej zakażonych pochodzi z powiatu krotoszyńskiego. W naszym powiecie natomiast sytuacja utrzymuje się bez większych zmian.

Liczba nowych zakażonych z powiatu krotoszyńskiego wynosi 9. Stan wszystkich osób jest na szczęście dobry, w większości przebywają w kwarantannie domowej. Pozostałe nowe piątkowe przypadki pochodzą z powiatów kaliskiego (4), czarnkowsko-trzcianeckiego (3), ostrowskiego (1) oraz wolsztyńskiego (1). To drugi przypadek zakażenia w tym sąsiednim z naszym powiatem. Zakażonym jest 39-letni mężczyzna z powiatu wolsztyńskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

3 kwietnia w Wielkopolsce z powodu Covid-19 zmarły cztery osoby, wszystkie były pacjentami poznańskiego szpitala zakaźnego przy ulicy Szwajcarskiej. To 87-letnia kobieta z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, 71-letni mężczyzna z powiatu konińskiego, 68-letnia kobieta z powiatu kaliskiego oraz 66-letni mężczyzna z powiatu jarocińskiego.

W Wielkopolsce do tej pory na Covid-19 zmarło 12 osób i odnotowano 215 przypadków zakażenia koronawirusem.

W powiecie kościańskim liczba osób objętych kwarantanną domową wynosi 153 (w samym Kościanie – 47), a nadzorem epidemiologicznym objętych jest 117 osób. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim w powiecie wynosi 3.