Zamknij

Cztery medale dla zawodników Sany na Mistrzostwach Polski

17:41, 23.05.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 17:41, 23.05.2022
Skomentuj
Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w lekkiej atletyce, które miały miejsce w weekend w Krakowie, okazały się być niezwykle udane dla dwóch zawodników LKS Sana Kościan.

W Mistrzostwach udział wzięło dwóch zawodników Sany - Daniel Bosy i Krzysztof Górczak. Poza barwami klubowymi ta dwójka reprezentowała również biegaczy z Wielkopolski, a poza nimi z naszego województwa udział w Mistrzostwach wzięła jeszcze Justyna Franeczek z Gwardia Piła, która na dystansie 400 m wywalczyła złoto.

Nie gorzej poszło chłopakom z kościańskiej Sany. Daniel Bosy zdobył aż dwa złote medale na 1500 oraz 5000 m, a Krzysztof Górczak wywalczył srebro na dystansie 800 m i brąz na 200 m.

Radości i zadowolenia nie kryją zawodnicy, jak i ich trener. - Szczerze mówiąc nie liczyliśmy na aż taki sukces. Spodziewaliśmy się dwóch medali, ale cztery są dla nas miłym zaskoczeniem i potwierdzeniem formy - przyznaje Roman Talikadze, trener LKS Sana Kościan. - Daniel Bosy nie był faworytem na 1500 m, a udało mu się pokonać rywali. Z kolei na 5 km obronił tytuł Mistrza Polski z ubiegłego roku. Natomiast Krzysiu zrobił duży postęp i poprawił swoje rekordy życiowe.

Teraz przed zawodnikami najprawdopodobniej start w letnich igrzyskach Virtus 2022, które odbędą się w lipcu, również w Krakowie. Zawodnicy czekają jeszcze na rejestrację licencji.