Cztery kolejne sieci w galerii Quick Kościan, w tym Empik

Powstająca trzecia hala składająca się na kompleks handlowy Quick przy ul. Poznańskiej w Kościanie wzbogaci się o cztery duże sieci, m.in. o salon Empiku. Otwarcie nowej części nastąpi już za kilka tygodni.

Quick Kościan

Trzecia hala budowana jest od wiosny. Otwarcie właściciel obiektu planuje na mikołajki, pomiędzy 30 listopada a 6 grudnia. Będą tu cztery sklepy dużych marek, w tym sieci odzieżowej Sinsay, a także salon Empiku. Dotychczas takowego nie było w Kościanie i najbliższej okolicy, ucieszy to więc z pewnością wiele osób.

Ponadto w nowej części znajdą się również dwa sklepy należące do Pepco Group, a będzie to popularne Pepco oraz na razie mniej znany Dealz. To brytyjska sieć, która na polski rynek weszła w 2018 roku, a w tej chwili ma u nas około 100 sklepów. Sieć oferuje produkty różnych branż, w tym spożywczej, drogeryjnej, dekoracji i wyposażenia domu, zabawek i produktów dla zwierząt.

Na tym nie koniec, bo w planach jest dalsza rozbudowa galerii. – Mamy podpisaną umowę przedwstępną na wolnostojący sklep z jedną z sieci z branży spożywczej. Jeżeli umowa dojdzie do skutku, zaczniemy budować kolejną halę w przyszłym roku. Dalsze plany obejmują 2022 rok i kolejne lata informuje Tomasz Kroma, przedstawiciel właściciela obiektu.

W Kościanie zatem centrum wielkopowierzchniowego handlu przenosi się na północną część miasta, na niekorzyść części południowej. Przy ul. Śmigielskiej zlikwidowano bowiem już jakiś czas temu Intermarche, a teraz zmyka się Tesco (zobacz: Zamykają Tesco w Kościanie. Są duże wyprzedaże).