Czterech nietrzeźwych, w tym rowerzyści

Tylko w pierwsze dwa dni długiego weekendu kościańska drogówka przyłapała dwóch nietrzeźwych kierowców samochodów oraz dwóch rowerzystów. Rekordzista miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Były także znaczne przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym.

W piątek, czyli na początku weekendu około godz. 9.30 w Jerce na ul. Śremskiej policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pomiarowo-kontrolne. W pewnym momencie namierzyli skodę, która poruszała się z prędkością 101 km/h. Samochodem kierował 55-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Mężczyzna za przekroczenie w terenie zabudowanym dozwolonej prędkości o 51 km/h, stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Policjanci ukarali go również mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Tego samego dnia około godz. 23.00, w Pelikanie na ul. Wielichowskiej policjanci zauważyli kierującego rowerem, który miał problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wykazało u 44-letniego mieszkańca gminy Kościan blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Kolejnych trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymano w sobotę. Pierwszego, około godz. 5.00 rano w Jerce na ul. Kościańskiej zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Krzywiniu. Za kierownicą pojazdu skoda fabia siedział 28-letni mieszkaniec gminy Krzywiń, u którego badanie trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie. Następnie około godz. 9.15 w Czempiniu, na ul. Kościańskie Przedmieście patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli forda. 47-letni mieszkaniec gminy Czempiń kierował pojazdem mając 0,65 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Tego samego dnia, około godziny 15.25 w Kościanie na ul. Śmigielskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi na swoim jednośladzie. Badanie alkomatem u 66-letniego mieszkańca gminy Kościan wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.