Czołowe zderzenie w Starym Bojanowie [ZDJĘCIA]

W piątek wieczorem w Starym Bojanowie zderzyły się dwa samochody osobowe. Ucierpiała także zaparkowana przy drodze toyota. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

O godzinie 19.45 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu w Starym Bojanowie z udziałem dwóch pojazdów. Po przybyciu na miejsce służb okazało się, że zderzyły się czołowo opel corsa, którym kierował 18-letni mieszkaniec gminy Śmigiel z peugotem 206 kierowanym przez 31-letnią mieszkankę powiatu kościańskiego. Ponadto w wyniku zderzenia jeden z pojazdów przemieścił się i uderzył w zaparkowaną toyotę. Poza kierowcami natomiast nikt więcej nie podróżował samochodami.

Strażacy udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. W między czasie na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, któremu przekazano poszkodowanych. Po wykonaniu wstępnych badań podjęto decyzję o przetransportowaniu kobiety do szpitala na dalsze badania, natomiast mężczyzna pozostał na miejscu relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy PSP w Kościanie.

Jadące drogą samochody uległy dość znacznym uszkodzeniom. Na miejscu działały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych ze Starego Bojanowa i Śmigla oraz zastęp KP PSP z Kościana. Pojawiła się również policja i pogotowie. Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. Najprawdopodobniej sprawcą wypadku był kierowca opla, który wymijając zaparkowaną toyotę wyjechał na środek drogi, wprost na jadącego z naprzeciwka peugota.

Fot. koscian112