Śmierć w czołowym zderzeniu pomiędzy Racotem a Gryżyną [ZDJĘCIA]

Do wypadku doszło w sobotę, 12 czerwca około godz. 16.00. Zderzyły się dwa samochody osobowe, którymi łącznie podróżowały cztery osoby. Jedna z nich poniosła śmierć na miejscu.

Wypadek miał miejsce za Racotem, na wysokości szkółki Nadleśnictwa Kościan.

– W dniu dzisiejszym o godzinie 16.00 policja otrzymała zgłoszenie od operatora 112 o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze Racot-Gryżyna. Doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów: peugeot 207, którym kierowała kobieta i volkswagen golf 4, w którym kierującym był mężczyzna podróżujący z dwoma kobietami. W wyniku zderzenia tych pojazdów na miejscu śmierć poniósł mężczyzna kierujący volkswagenem. Pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przewiezione do szpitala relacjonuje aspirant sztabowy Joanna Biedermann-Spławska, zastępca naczelnika wydziału kryminalnego KPP w Kościanie.

Uczestniczące w wypadku osoby są mieszkańcami powiatu kościańskiego. Volkswagenem podróżowali rodzice z córką. Mężczyzna, który poniósł śmierć miał około 60 lat. Kierująca peugotem to 47-latka. Stan zdrowia pozostałych osób nie był poważny.

Droga z Racotu do Gryżyny w obu kierunkach była całkowicie zablokowana przez około dwie godziny. Trwają czynności wyjaśniające przyczyny zdarzenia pod nadzorem prokuratora.