Członkowie PIS-u informowali o Polskim Ładzie [ZDJĘCIA]

W sobotni poranek lokalni członkowie Prawa i Sprawiedliwości na Al. Kościuszki w Kościanie rozdawali mieszkańcom ulotki informacyjne dotyczące rządowego programu gospodarczego, nazwanego Polskim Ładem.

Zainteresowani przechodnie mogli także porozmawiać z działaczami o programie.

– Spotykamy się dzisiaj z mieszkańcami  po to, żeby przekazywać im materiały dotyczące Polskiego Ładu, bo to istotna kwestia, która jest przed nami. Po pandemii możemy skorzystać w Polsce z dużych środków finansowych z Unii Europejskiej. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale będzie 10 razy więcej środków niż w poprzednich rozdaniach. Chcemy więc uświadomić mieszkańcom w jak wyjątkowym czasie teraz jesteśmy mówi Stefan Żurkiewicz, szef struktur powiatowych PiS-u w Kościanie. Pieniądze zostaną wykorzystane na infrastrukturę i drogi. Ponadto 18 milionów. Polaków zapłaci mniejsze podatki, a dzięki inwestycjom powstaną nowe miejsca pracy. To tylko część Polskiego Ładu, a wszelkie szczegóły można znaleźć w broszurze, którą dziś rozdajemy.

Broszury członkowie partii rozdawali na parkingu przy Biedronce, a także przy poczcie. Niektórzy sięgali po nie chętnie i wdawali się w rozmowę, inni brali broszurę z grzeczności, a jeszcze inni odmawiali jej przyjęcia. Po godzinie organizatorzy akcji przenieśli się na targowisko, by tam ją kontynuować.

Fot. Milena Waldowska