Czempiński Dzień bez Samochodu [ZDJĘCIA]

Gmina Czempiń kolejny już raz włączyła się w akcję promującą ekologiczne formy komunikacji miejskiej. Wydarzenie odbyło się w ostatnią sobotę w Tlenowni, a jego głównym bohaterem był rower.

Od południa w Tlenowni miały miejsce różne nietypowe rowerowe atrakcje. Można było m.in. zobaczyć replikę bicykla z XIX wieku i skorzystać z darmowej przejażdżki rikszą rowerową, przejechać się rowerem przeciwskrętnym czy wykonać slalom składakiem Wigry 3 w tzw. alkogoglach. Sporym zainteresowaniem cieszyło się także bicie rekordu na stacjonarnym retro rowerze.

Podczas Czempińskiego Dnia Bez Samochodu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie prowadzili znaną już akcję znakowania rowerów polegającą na naniesieniu na ramę oznaczenia, składającego się zarówno z liter, jak i cyfr. Znakowanie ułatwia odnalezienie pojazdu w razie kradzieży.

Ciekawą propozycją była również wystawa starych rowerów przygotowana przez pracownika Centrum Kultury Czempiń Eryka Nowickiego. Dzieci mogły z kolei spędzić czas biorąc udział w zajęciach plastycznych przygotowanych przez Centrum Kultury, a polegających na własnoręcznym wykonaniu „Notatnika z wypraw rowerowych”.

Fot. UG w Czempiniu