Czempiń: Zagłosuj na Tlenownię i projekt rewitalizacyjny

Trwa głosowanie w plebiscycie zorganizowanym przez samorząd województwa zatytułowany „Łączy nas WIELkopolskiE”. Wśród nominowanych projektów znalazł się m.in. Czempiń za renowację Tlenowni oraz budowę zielonej enklawy miasta. Głosowanie internetowe potrwa do 23 października.

Tlenownia coraz piękniejsza
Fot. Maciej Sibilak

W plebiscycie, w kategorii Kategoria „Łączy nas… architektura i kultura” bierze udział Gmina Czempiń, która została nominowana za realizację projektu „Rewitalizacja społeczna, przestrzenno-funkcjonalna, środowiskowa i techniczna Miasta Czempinia poprzez utworzenie Centrum Aktywizacji Społecznej, zielonej enklawy miasta, ogólnodostępnych stref rekreacji, ciągów komunikacyjnych oraz budowę monitoringu”. W plebiscycie w czterech kategoriach startuje łącznie tylko 19 projektów zrealizowanych w całej Wielkopolsce

Głosować można za pośrednictwem witryny: laczynaswielkopolskie.pl. Na stronie znajdują się uzasadnienia nominacji w czterech kategoriach, zdjęcia oraz filmiki prezentujące zgłoszone projekty. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 listopada podczas specjalnego wydarzenia transmitowanego online. Nagrody dla laureatów plebiscytu będą miały charakter honorowy.

Organizatorem wydarzenia jest Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu we współpracy z redakcją magazynu „Nasz Region”, czyli czasopisma internetowego, które promuje fundusze europejskie w Wielkopolsce. Udział w plebiscycie daje szansę na zaprezentowanie projektu szerszemu gronu odbiorców.

Gmina Czempiń zachęca do głosowania na swój projekt tymi słowami:
„Oddane przez Państwa głosy mogą przyczynić się do jeszcze większej promocji i pokazania wzorcowego przykładu działań rewitalizacyjnych. Mamy się naprawdę czym pochwalić. Gmina Czempiń zrealizowała ważny i wielowymiarowy projekt sfinansowany z programu WRPO 2014-2020. Rewitalizacja starej Fabryki Tlenu Antoniego Jezierskiego i obiekt, który w tym miejscu powstał jest przykładem modelowym, bardzo dobrze ocenianym przez różne instytucje w tym, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. O Tlenowni z zachwytem mówi się także w innych gminach, zaś Plac Zielony Rynek stał się prawdziwą zieloną enklawą miasta. Zatem zgodnie z duchem i nazwą plebiscytu poŁĄCZMY siły i pokażmy, że mieszkańcy Gminy Czempiń są dumni z CAS TLENOWNIA i zrealizowanego projektu rewitalizacyjnego. Wygrajmy razem! GŁOSUJ w plebiscycie i pokaż, że jesteś dumny z tego, jak pięknieje Czempiń i cała Gmina”.