Czempiń. Zaawansowane prace przy ścieżce nad Olszynką [ZDJĘCIA]

Nad Olszynką na odcinku od ulicy Kościelnej do ulicy Gruszkowej trwa budowa ciągu pieszo-rowerowego stanowiącego przedłużenie istniejącego traktu.

Czempiń. Zaawansowane prace przy ścieżce nad Olszynką

Prace przebiegają sprawnie. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie ścieżka ta zostanie oddana do użytku za około dwa miesiącemówi Konrad Malicki, burmistrz Czempinia.

Na znacznej części budowanej ścieżki gotowe są już obrzeża i podbudowa pod chodnik. Od strony ulicy Gruszkowej robotnicy niebawem zaczną układać kostkę brukową. Materiał zwieziono już niemal w całości na plac budowy. Po drugiej stronie – od ulicy Kościelnej prowadzone są jeszcze prace ziemne i porządkowe związane z ukształtowaniem terenu. Inwestycja wzbudza żywe zainteresowanie przechodniów, którzy obserwują trwające prace z mostu drogowego nad Olszynką.

Realizowana inwestycja została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa w ramach szerszego projektu „Budowa infrastruktury służącej rozwojowi mobilności miejskiej na terenie Gminy Czempiń wraz z działaniami informacyjno-promocyjnymi”. Łączna wartość projektu obejmującego kilkanaście zadań przekracza kwotę 11,3 mln zł, a wysokość dofinansowania to ponad 9,5 mln zł.

Fot. Maciej Sibilak