Cykl bezpłatnych szkoleń „Bądź zero waste w Kościanie”

Zero waste, czyli niemarnowanie niczego i niewyrzucanie, szczególnie podczas gotowania, to od jakiegoś czasu bardzo modny temat. Teraz cykl szkoleń poświęconych tej tematyce rusza w Kościanie.

Projekt pod hasłem „Bądź zero waste w Kościanie” został stworzony przez trzy koleżanki z Kościana, a składają się na niego spotkania na żywo w internecie. Spotkania będą dostępne na profilu facebookowym kościańskiego propagatora gotowania z dziećmi – Tata od kuchni.

Podczas spotkań zaplanowanych na środy, będzie można poznać tajniki życia w zgodzie z naturą, ekologią i zasadami nie marnowania. Uczestnicy spotkań poznają przepisy na gotowanie potraw z produktów, które zazwyczaj wyrzucamy. Dowiemy się także jak kompostować odpady na balkonie oraz czy popsuta zabawka nadaje się tylko do śmieci. Zatem będą to porady nie tylko ekologiczne, ale również podpowiadające jak można sporo zaoszczędzić.

Wszystkie spotkania są bezpłatne! Najbliższe odbędzie się już w najbliższą środę, 6 maja. Zapisywać się na poszczególne spotkania można na Facebooku poprzez link:
https://www.facebook.com/events/693241704549687/

Zaplanowane spotkania:
06.05, godz. 17.00 – „Resztkowe gotowanie” – Zero Waste w kuchni
13.05 godz. 21.00 – „Wielorazowy dom” – Zero Waste w gospodarstwie domowym
20.05 godz. 21.00 – „Wielorazowe dzieci” – Zero Waste w życiu rodziny

Projekt został sfinansowany w ramach konkursu: Lokalny Fundusz Małych Inicjatyw organizowany przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan i sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.