Co na Finał WOŚP w Kościanie?

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia. W Kościanie planowane są licytacje, zbieranie do puszek sztabowych i e-skarbonek, a także tradycyjny Bieg Wielkoorkiestrowy.

W Kościanie zbiórka datków do puszek sztabowych trwa już od grudnia. Zostały one ustawione w 21 różnych punktach w mieście i będą dostępne do końca stycznia. Z kolei w niedzielę dodatkowo na parkingu KOK-u w godzinach 10.00-19.00 wystawiona zostanie stacjonarna puszka, do której będzie można wrzucać pieniądze. Jeśli ktoś nie ma ochoty wychodzić z domu, może skorzystać z wirtualnej eSkarbonki.

O godz. 12.00 wystartują licytacje przedmiotów. Wyeksponowane zostaną one w sali plastycznej KOK i będzie można je oglądać przez okna. Przybywając pod KOK, każdy będzie mógł zaproponować cenę wybranego przedmiotu. Jak dokładnie przebiegać będzie licytacja można przeczytać na stronie KOK-u.

Także w południe wystartuje tradycyjny Wielkoorkiestrowy Bieg na 10 km, organizowany przez Sztafetę Ateńską. Wezmą w nim udział biegacze i miłośnicy maszerowania z kijkami nordic walking. Bieg ruszy w południe spod KOK-u, a następnie jego uczestnicy będą kierować się w stronę Parku Miejskiego.

Z kolei o tym jak wygląda plan na Śmigiel pisaliśmy w artykule: Parada i licytacje na finał WOŚP w Śmiglu