Co dalej z Obrą?

Po tym jak burmistrz Kościana cofnął dotację dla klubu piłkarskiego PKS Obra 1912 Kościan, klub zawiesił dzisiaj treningi grup młodzieżowych.

Cofniecie dotacji jest wynikiem przeprowadzonej kontroli w klubie w czerwcu ubiegłego roku z polecenia ówczesnego burmistrza Michała Jurgi. Od października do grudnia samorząd wzywał klub do usunięcia nieprawidłowości i przedłożenia poprawionych dokumentów.

Klub nie potrafił rozliczyć dotacji miejskiej z lat 2017-2018. W odpowiedzi burmistrz Piotr Ruszkiewicz odmówił podpisania umowy na rok 2019. Obra miała otrzymać 142 tys. zł. Ponadto decyzją burmistrza klub ma zwrócić do budżetu miasta dotacje przyznanie w latach 2017-2018 w łącznej kwocie 307 tys. zł.

Poza odwołaniem treningów młodzieżowych PKS Obra 1912 Kościan na swej stronie internetowej poinformował o podjęciu współpracy z kancelarią prawną z Poznania. Ponadto w najbliższym czasie zarząd, zgodnie z sugestią burmistrza, ma zwołać Nadzwyczajne Walne Zebranie Wyborcze w celu wyboru nowych władz klubu.