Ciężarowka uderzyła w zaparkowane auta w Kiełczewie [ZDJĘCIA]

We wtorek rano miał miejsce wypadek z udziałem łącznie czterech pojazdów. Jadący ciągnik siodłowy uderzył w dwa stojące samochody, które następnie wjechały w kolejny pojazd.

Do zdarzenia doszło przed godziną 9.00 na ul. Kościańskiej. Jadący od strony ronda 46-letni kierujący ciągnikiem siodłowym marki sad uderzył w zaparkowanego częściowo na drodze opla oraz w volkswagena polo. Opel był pusty, natomiast w volkswagenie przebywał 57-letni mieszkaniec gminy Kościan.

W wyniku zderzenia zaparkowane pojazdy przemieściły się i uderzyły w kolejny zaparkowany na drodze pojazd marki renault. W samochodzie nikogo nie było.

– Dwie osoby przebywające w pojazdach, czyli 46-latek z ciężarówki i 56-latek z volkswagena zostali przetransportowani do szpitala na badania. Na razie trwa oczekiwanie na wyniki na ile zostali poszkodowani – informuje Jarosław Lemański, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Poważnie ucierpiały także auta biorące udział w zdarzeniu, a w szczególności volkswagen polo. Na czas działania służb droga była całkowicie zablokowana.

Winnym zdarzenia policja uznała kierowcę ciągnika siodłowego, ale postępowanie jest jeszcze w toku.

Fot. Piotr Pewiński (ekoscian.eu)