Ciężarówka skasowała zaparkowane seicento

Zdarzenie miało miejsce w środę, późnym wieczorem w Mościszkach. Kierujący renault midlum wjechał w zaparkowanego fiata. Mały samochód się przemieścił i uderzył w pobliskie ogrodzenie ulegając przy tym znacznemu zniszczeniu.

Kościan. Uciekał przed policją, grozi mu 5 lat więzienia

Powiadomienie służby otrzymały po godz. 23.00. Otrzymaliśmy zgłoszenie, że doszło do kolizji samochodu osobowego z ciężarowym w miejscowości Mościszki w gminie Krzywiń. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy – OSP Jerka i OSP Krzywiń. Nie było natomiast jednostki PSP, ponieważ w tym samym czasie mieliśmy wezwanie do palącej się szopy w innym miejscu (zobacz: Sześć zastępów gasiło palącą się wiatę z drewnem [ZDJĘCIA]) – informuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie. – Po przybyciu na miejsce strażaków stwierdzili oni, że doszło do kolizji dwóch pojazdów. Samochód ciężarowy uderzył w zamarkowany samochód osobowy, który następnie przemieścił się i uderzył w płot. Na szczęście w zaparkowanym aucie nikogo nie było, a kierowca ciężarówki podróżował sam.

O ile ciężarówka nie poniosła specjalnych uszkodzeń poza zbitym kierunkowskazem i drobnymi zarysowaniami, seicento mocno ucierpiało. Pojazd prawdopodobnie będzie musiał zostać poddany kasacji.

Strażacy posprzątali miejsce po kolizji usuwając oderwane plastiki i rozbite szkło, a także płyny eksploatacyjne. Policja z kolei zbadała dokładny przebieg zdarzenia. Renault midlum kierował 57-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Był trzeźwy, a za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.