Chcieli wyłudzić pół miliona. Nagranie z policyjnego zatrzymania

Dwaj mężczyźni próbowali wymusić od przedsiębiorcy z powiatu kościańskiego 500 tys. zł. Zostali zatrzymani przez kościańskich policjantów na gorącym uczynku, a teraz najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Takie historie znamy z filmów, ale okazuje się, że w życiu też się one zdarzają i to tuż obok nas. Policja udostępniła nawet nagranie z akcji zatrzymania przestępców.

W połowie sierpnia dwóch mężczyzn weszło na posesję jednego z przedsiębiorców z powiatu kościańskiego. Osoby te obeszły teren przyległy do domu i firmy, nie zważając na monitoring oraz fakt, iż właściciel znajdował się w domu. – Po tej nietypowej wizycie przedsiębiorca znalazł pod drzwiami kartkę z informacją, że ma zostawić pieniądze w kwocie 500 tys. zł. Sprawcy wskazali przy tym konkretny termin i godzinę przekazania gotówki, a także miejsce, gdzie ma się znajdowaćinformuje Paulina Piechowiak, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Z uwagi na zuchwałe zachowanie sprawców, mężczyzna zaczął obawiać się o swoje bezpieczeństwo i rodziny. Nie wiedział z jakimi osobami ma do czynienia, dlatego postanowił o sprawie powiadomić policję.

Zajęli się nią kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Przygotowali zasadzkę i zatrzymali autorów listu bezpośrednio po zabraniu przez nich paczki pozostawionej zgodnie z żądaniem. Okazało się, że są to mieszkańcy powiatu poznańskiego w wieku 28 i 74 lat.

Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował wobec mężczyzn podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kościanie. Za to przestępstwo sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.