Charytatywna zbiórka złomu w Śmiglu

Zbiórka wśród mieszkańców gminy zostanie przeprowadzona w najbliższą sobotę, 29 sierpnia. Strażacy ochotnicy od godziny 9.00 będą odbierać złom, który należy wystawić przed dom. Pieniądze z jego sprzedaży zasilą konta Ani i Łukasza, którzy zmagają się z ciężkimi chorobami.

Organizatorem zbiórki jest ZOMG OSP RP gminy Śmigiel, a koordynatorem Łukasz Kurzawski. To doskonała okazja, by bez specjalnych nakładów czasu posprzątać swoje podwórka, piwnice czy pomieszczenia gospodarcze, a przy okazji pomóc bardzo potrzebującym tego osobom. Nie będzie jedynie zbierany sprzęt RTV i AGD.

Podczas sobotniej akcji będzie również możliwość wrzucenia datków do puszki.

Anna Szymanowska-Jeske
35-latka z Wilkowa Polskiego na leczenie potrzebuje aż 1,5 mln zł. – Mam na imię Ania, jestem żoną i matką dwóch cudownych córek – Ola ma dopiero 1,5 roczku, Iga 4 latka. Zachorowałam na złośliwy nowotwór, który chce moim dzieciom zabrać mamę… Nie mogę mu na to pozwolić! Lekarz powiedział, że ratunkiem dla mnie jest terapia CAR T-Cell. Bardzo droga, nierefundowana… Z całego serca proszę o pomoc. Nie mogę umrzeć, nie teraz… – napisała na stronie zbiórki pani Anna.
Zbiórka dla Ani

Łukasz Wielowiejski
Mieszkaniec Śmigla, na leczenie potrzebuje 100 tys. zł. – Od kilku lat zmagam się z chorobą pląsawicą Huntingtona, odziedziczyłem tą chorobę po tacie, który zmarł mając 49 lat – mówi pan Łukasz. – Mam dwójkę kochanych dzieci, córeczkę Oliwię oraz synka Mikołaja oraz żonę Agatę, moja choroba nie pozwala mi na zabawę oraz samodzielną opiekę nad nimi. Pomóc w zatrzymaniu choroby może jedno – wszczepienie do mózgu stymulatora, który pobudzi uszkodzone komórki nerwowe. Metoda ta jest skutecznie wykorzystywana w leczeniu Choroby Parkinsona, ale, jak mogliśmy się przekonać na własne oczy, również w HD.
Zbiórka dla Łukasza