„Cała Polska dla Marysi” – zbiórka w Kościanie

Organizatorem akcji, której celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz Marysi z Brenna chorującej na rdzeniowy zanik mięśni jest Stowarzyszenie Bank Żywności Leszno. Zbiórka w Kościanie odbędzie się w sobotę, 5 czerwca. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji.

Zbiórka dla Marysi w Lesznie prowadzona była 22 maja (Fot. FB Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności).

Stowarzyszenie podobne akcje przeprowadzało już w innych miastach naszego regionu, w tym w Lesznie, Wschowie i Wolsztynie. Teraz przyszedł czas na Kościan.

Zbiórka będzie prowadzona w godzinach 10.00-16.00 przede wszystkim na Placu Wolności, ale również w innych miejscach na terenie Kościana. W jej trakcie wolontariusze będą zbierać datki do charakterystycznych, różowych kartoników przygotowanych specjalnie na tę okazję. Ale nie zabraknie też atrakcji. Ma być muzyka prezentowana przez DJ-a i atrakcje dla najmłodszych, jak malowanie twarzy.

Swój udział w akcji zadeklarowało kilka kościańskich stowarzyszeń i organizacji, w tym m.in. Stowarzyszenie im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej, które rozstawi swoją strzelnicę. Mają być też strażacy z OSP Kościan, a pokaz zaprezentują mażoretki Rytmix.

Na pewno warto zajrzeć w sobotę na Plac Wolności. Przypominamy, że cały czas trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Marysi, która potrzebuje aż 9 mln zł na specjalny lek: www.siepomaga.pl/maria