Burmistrz nie krył wzruszenia

To była ostatnia sesja Rady Miejskiej Michała Jurgi w charakterze burmistrza Kościana. Po 12 latach Jurga żegna się ze stanowiskiem włodarza miasta.

Ostatnia sesja tej kadencji miała miejsce w czwartek 11 października. Przed nami wybory samorządowe, w których mieszkańcy wyłonią nowych reprezentantów.

Michał Jurga po trzech kadencjach nie będzie się już ubiegał o reelekcję, choć z działalności na rzecz samorządu nie rezygnuje i kandyduje do Rady Powiatu Kościańskiego. Czwartkowa sesja poza tradycyjnym porządkiem obrad była także okazją do podsumowania minionej kadencji oraz do podziękowań skierowanych pod adresem radnych miejskich, przewodniczących rad osiedli oraz miejskich urzędników.

Michał Jurga przedstawił krótkie sprawozdanie z 12 lat swojej pracy skupiając się przede wszystkim na inwestycjach. Te w latach 2006-2018 opiewały na kwotę ponad 107 mln zł. – Dane mi było z woli mieszkańców, którzy obdarzyli mnie obfitym zaufaniem, prowadzić miastomówił burmistrz. – Starałem się, by obfitość tego zaufania była nasycona przede wszystkim odpowiedzialnością za miasto. Często z radnymi rozmawialiśmy, dyskutowaliśmy, czasami nawet spory były bardzo ostre, ale kończyło się to zawsze w klimacie godnym naśladowania.

Michał Jurga w dowód podziękowania otrzymał rzeźbę przedstawiającą Wieżę Ciśnień wykonaną przez kościańskiego rzeźbiarza Mariana Malińskiego. Radni także otrzymali specjalne dyplomy i upominki.