Bunt branży fitness. W tym również w Kościanie

Polska Federacja Fitness ogłosiła, że 1 lutego nastąpi otwarcie klubów fitness bez względu na rządowe zakazy. Coraz więcej klubów w całym kraju deklaruje otwarcie, wśród nich znalazł się również jeden z klubów mieszczących się w Kościanie.

Bunt branży fitness. W tym również w Kościanie

Branża fitness, która ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa zamknięta jest od połowy października, mówi dość. – Otwieramy branżę fitnessbez względu na decyzję rządu w kwestii dalszych obostrzeń – mówi o akcji „Veto Branży Fitness” Polska Federacja Fitness zrzeszająca właścicieli klubów fitness.

Wśród klubów, które przyłączają się do akcji i zapowiadają otwarcie, jest m.in. centrum fitness Explozja z Kościana.

– Czekaliśmy cierpliwie od października zeszłego roku i zamknęliśmy nasz klub zgodnie z decyzją rządu aż do terazpiszą na swoim profilu facebookowym właściciele Explozji. Przez ten okres nie otrzymaliśmy żadnego wsparcia obiecywanego na konferencjach w TV, przez co ponieśliśmy ogromne straty finansowe. Nie będziemy dalej czekać! Podjęliśmy decyzję o otwarciu naszego klubu, oczywiście zgodnie z reżimem sanitarnym, 1 lutego, tj. w poniedziałek!

Dalej właściciele klubu informują o możliwości bezpośredniego umówienia się na treningi personalne. Ponadto piszą, iż wszystkie karnety zakupione w październiku zostaną odwieszone w dniu ponownego otwarcia klubu 1 lutego.

Czy w ślad za Explozją pójdą kolejne kościańskie kluby? Nie wiadomo. Art Fitness napisał dziś, że jeśli zapadnie oficjalna decyzja o otwarciu klubów, to natychmiast o tym poinformują i będzie o tym głośno. Tymczasem Polska Federacja Fitness deklaruje, iż wszystkim, którzy będą chcieli dołączyć do akcji otwierania swoich klubów, postara się zapewnić wsparcie zarówno od strony prawnej, merytorycznej, jak i „papierologicznej”. – Finalna decyzja dotycząca formy otwarcia klubu należy do właściciela. Podczas naszych webinarów w okresie 21.01.2021 – 31.01.2021, przygotowujących kluby do otwarcia, będziemy wielokrotnie poruszać  kwestie dotyczące sposobu i zasad działania – informuje Federacja.