Budżet uchwalony

To będzie trudny budżet do realizacji, ale trzeba się go podjąć – tak na temat uchwały budżetowej podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej wypowiedział się burmistrz Michał Jurga.

sesja_budżetowa_2018Zgodnie z założeniami w 2018 r. czekają nas inwestycje warte łącznie 24 mln zł, co stanowi ponad 21 proc. wszystkich planowanych wydatków.

Najważniejsze przyszłoroczne inwestycje to renowacja bulwaru i Łazienek, rozbudowa KOK-u, budowa przedszkola na os. Konstytucji 3 Maja, wymiana oświetlenia w mieście. Z inwestycji drogowych planowana jest przebudowa ulic Topolowej i Krętej.

Radni nie mieli większych uwag do projektu. Rozwojowym uznał go Teodor Kubacki, który wyraził swą opinię w imieniu Klubu Radnych Porozumienie Ziemia Kościańska. Również radni opozycyjni z Klubu Porozumienie Samorządowe Teraz Kościan poparli projekt, a krótko na jego temat wypowiedział się Bronisław Frąckowiak. Z kolei radny Jarosław Stachowiak podkreślił, że uwzględniony powinien być również remont ul. Różanej, a także większa liczba remontów chodników. Burmistrz odparł, że niewykluczone iż te prace zostaną sfinansowane z rezerwy inwestycyjnej.

Radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę.