Budynek szatniowo-socjalny w Starych Oborzyskach – zakończono prace

Dobiegła końca budowa zaplecza sportowego w Starych Oborzyskach, a także sąsiadującego z nim boiska. Obiekt będzie służył klubowi Juna-Trans, ale również mieszkańcom.

Budynek szatniowo-socjalny ma nowoczesny wygląd. Na parterze znajdują się dwie szatnie  wraz z pełnym węzłem sanitarnym oraz szatnia dla sędziów. W skład budynku wchodzą także pomieszczenie klubowe, magazyn sprzętu sportowego i pomieszczenie porządkowe wraz z kotłownią. Ponadto na parterze umiejscowiono ogólnodostępne toalety dostępne z zewnątrz. Na piętrze znajduje się duża, otwarta sala, aneks kuchenny i toalety. Ciekawym rozwiązaniem jest taras zewnętrzny.

Prace budowlane na kwotę prawie 3 mln zł wykonało kościańskie Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOMONT. Obiekt w tym roku ma zostać wzbogacony o instalację fotowoltaiczną.

Na inwestycję w ubiegłym roku gmina Kościan pozyskała 120 tys. zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Szatnia na medal”. Ponadto Ministerstwo Sportu wypłaci łącznie 900 tys. zł dofinansowania w dwóch transzach.

Nowy budynek stanął w sąsiedztwie Zespołu Szkół w Starych Oborzyskach i wraz z istniejącym już wcześniej oraz nowym, pełnowymiarowym boiskiem tworzy duży kompleks sportowy. W przyszłości wokół boiska powstanie jeszcze czteropasmowa bieżnia.

Fot. FB Juna-Trans Women Stare Oborzyska