Brąz zawodniczki z klubu w Racocie

Anna Przysada z Racockiego Klubu Jeździeckiego zdobyła brązowy medal i tytuł drugiej wicemistrzyni Polski na Mistrzostwach Polski Juniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, które odbyły się w Mosznej.

– To bardo duży sukces, szczególnie że ostatnim medalistą Mistrzostw Polski Juniorów reprezentującym nasz klub, ale w konkurencji skoków, był Sławomir Kaczmarek na początku lat dziewięćdziesiątych – mówi Jacek Gałczyński, trener zawodniczki.

Anna Przysada brązowy medal zdobyła na koniu Ferdinand. Zawody w Stadninie Koni Moszna odbyły się w dniach 6-8 września, a łącznie wzięło w nich udział ponad 140 zawodników i 145 koni. Tak dużej liczby uczestników w historii zawodów rozgrywanych w Mosznej jeszcze nie było, a miało to związek z tym, że jednocześnie odbyły się trzy imprezy, czyli  Mistrzostwa Polski Młodzików, Mistrzostwa Polski Juniorów oraz ostatnia, 12 kwalifikacja Pucharu Polski.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego składa się z 3 konkurencji rozgrywanych przez kolejne dni. Zawodnicy rywalizowali w ujeżdżeniu, w w crossie oraz w skokach przez przeszkody.