Brawurowa jazda ulicą Kościana. Nagrała go samochodowa kamera [FILM]

Kierowca opla zefira pędził ulicą Śmigielską w Kościanie wyprzedzając inne pojazdy w niedozwolonych miejscach i stwarzając tym samym zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Niebezpieczna jazda została nagrana kamerką samochodową.

1 kwietnia na skrzynkę mailową Komendy Powiatowej Policji w Kościanie wpłynął filmik z nagraniem dotyczącym spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policja sprawdziła nagranie, które wcale nie było primaaprilisowym żartem, s przedstawiało bardzo niebezpieczną sytuację.

Policjanci szybko zajęli się sprawą, ustalili obecnego właściciela i użytkownika samochodu marki opel zefira, którym okazał się 55-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. Na nagraniu widać jak mężczyzna w dniu 1 kwietnia przed godziną 18.00 na ul. Śmigielskiej w Kościanie, kierując autem dopuszcza się szeregu wykroczeń, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa. Mężczyzna wyprzedza pojazdy na linii podwójnej ciągłej, na powierzchni wyłączonej z ruchu, przejeżdża przez wysepkę i wjeżdża na pas ruchu do skrętu w lewo, po czym skręca w prawo i powraca na właściwy pas.

Brawurowy kierowca usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, który może podtrzymać decyzję o zatrzymaniu uprawnień oraz wymierzyć karę grzywny w wysokości do 30 tys. zł.

Policja opublikowała nagranie ku przestrodze, za zgodą jego właściciela.