Biesiada z Pietrkiem

Trzy godziny doskonałej zabawy przy żywiołowej muzyce okraszonej sporą dawką humoru zapewnił kościaniakom Piotr Pręgowski wraz z zespołem Looka.

Koncert aktora komediowego i kabareciarza, kojarzonego w ostatnich latach z serialem „Ranczo” otworzył część artystyczną tegorocznych Dni Kościana. Występ miał się odbyć w parku KOK, ale w obawie przed deszczem, który w tym tygodniu zdarzał się codziennie, organizatorzy zdecydowali się przenieść wydarzenie do sali Kościańskiego Ośrodka Kultury.

Początkowo publiczności nie było za wiele, ale w miarę upływu czasu napływały kolejne osoby, a w rezultacie sala została w pełni wypełniona.

Przez pierwszych 40 minut widzów rozgrzewał dynamiczny zespół wykonujący repertuar z gatunku folk w połączeniu z afro i odrobiną rocka. Gdy publiczność była już w pełni zabawowym nastroju, na scenę wyszedł profesor akademii disco polo z Rancza – Piotr Pręgowski. Artysta śpiewał wraz z zespołem, przede wszystkim jednak zabawiał publiczność humorystycznymi opowieściami i wciągając wszystkich do wspólnej zabawy.

Fot. M. Sibilak