Zamknij

Pobiegli w hołdzie powstańcom

16:28, 26.01.2020 Redakcja Aktualizacja: 16:36, 26.01.2020
Skomentuj
Za nami kościański etap Powstańczych Biegów Przełajowych. Na linii startu w Kurzej Górze stanęło przeszło stu zawodników, którzy do pokonania mieli ponad 10 kilometrów.

Najszybszy w drugiej edycji Powstańczych Biegów Przełajowych o Grand Prix Powiatu Kościańskiego okazał się Damian Glapiak z Bucza, który trasę pokonał w 34 minuty i 17 sekund. Drugi na metę przybiegł Kacper Taterka (35:40), a trzeci Łukasz Gembalski (36:35), obaj z Leszna.

Zawodnicy pokonywali trasę w dwóch pętlach biegnąc drogą asfaltową i leśną w kierunku Racotu. Start i metę zlokalizowano przy Świetlicy Wiejskiej w Kurzej Górze.

Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Miedzińska z Racotu z czasem (42:13). Druga linię mety przekroczyła Gabriela Trzepacz z Kawęczyna (42:57), a trzecie miejsce zajęła Joanna Marciniak ze Śremu (43:20).

- To już mój drugi bieg z tej serii. Dwa tygodnie temu zwyciężyłam w Czempiniu. Cieszę się, że i tym razem udało mi się przybiec na pierwszym miejscu - mówiła po biegu Katarzyna Miedzińska, liderka klasyfikacji generalnej wśród kobiet na półmetku cyklu. - Nie ukrywam, że mocno przygotowywałam się do tego startu. W czasach licealnych trenowałam biegi, po czasie przerwy wróciłam do biegania i teraz trenuje sześć razy w tygodniu.

Kolejna, trzecia już edycja Powstańczych Biegów Przełajowych o Grand Prix Powiatu Kościańskiego odbędzie się za dwa tygodnie w Śmiglu.