Bieg Zimowy już w niedzielę

17 marca w Parku Miejskim odbędzie się XXIV Zimowy Bieg Przełajowy. W rywalizacji mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Jeszcze można się zapisać.

W ramach zawodów odbędą się także Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w przełajach, a impreza będzie jednocześnie pełnić rolę eliminacji powiatowych dzieci i młodzieży do Mistrzostw Wielkopolski LZS w biegach przełajowych.

Dystans biegu dla dorosłych wyniesie około 5 km, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Z kolei dziewczynki pobiegną na trasie 800 m, a chłopcy na 1200 m i będą klasyfikowani w trzech kategoriach wiekowych. Dla najlepszych przewidziane są puchary i medale w kategorii generalnej oraz powiatowej.

Start przewidziany jest w okolicach kamienia poświęconego Kajetanowi Morawskiemu. Biuro zawodów mieścić będzie się natomiast w salce na stadionie miejskim. Oficjalne rozpoczęcie zawodów nastąpi o godz. 11.45, a o 12.00 wystartuje pierwszy bieg. Dekoracja odbędzie się na stadionie około godz. 13.30.

Organizatorem zawodów jest LKS „Sana” Kościan przy pomocy Urzędu Miejskiego w Kościanie, Powiatowego Stowarzyszenia LZS w Kościanie, WZ LZS w Poznaniu.

Regulamin zawodów dostępny tutaj.