Bieg Niedźwiedzia w Nowym Dębcu. Utrudnienia w ruchu

W niedzielę, 15 stycznia odbędzie się III Zimowy Bieg Niedźwiedzia. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu w Nowym Dębcu oraz na drodze powiatowej na odcinku Nowy Dębiec – Gryżyna.

Utrudnienia wystąpią w godzinach 10.45-13.15. W tym czasie zamknięty dla ruchu zostanie odcinek drogi powiatowej Gryżyna – Nowy Dębiec. Objazd zgodnie z oznakowaniem przez Januszewo, Jurkowo, Zgliniec.

Objazd dla kierowców chcących dojechać do Nowego Dębca: od Gryżyny w kierunku Osieka, następnie drogą gminną do Nowego Dębca. Na fragmencie drogi powiatowej w miejscowości Nowy Dębiec wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, a czas oczekiwania wyniesie do 2 minut.

Dla jadących od Leszna będzie obowiązywać ruch wahadłowy w Nowym Dębcu, a następnie przejazd będzie możliwy drogą gminną w kierunku Osieka i dalej do Gryżyny.

Dla chcących wjechać lub wyjechać z części letniskowej Nowego Dębca w godzinach 10.45- 13.15 zostanie wprowadzony ruch drogą gruntową przez parking i dalej ulicą Dębową.

Ulica Wczasowa od skrzyżowania z ulicą Główną (były przystanek PKS) do hotelu Niedźwiedź w godzinach 10.00-14.00 zostanie całkowicie wyłączona z ruchu.