Bieg dla Oskara w Parku Miejskim [ZDJĘCIA]

W poniedziałkowy wieczór w kościańskim parku odbył się bieg na 5 km dla Oskara Marciniaka z Kokorzyna. Dzięki uczestnikom biegu, a także osobom, które przyszły wesprzeć wydarzenie udało się zebrać ponad 2300 zł.

20-miesięczny Oskar zmaga się z poważną i rzadką wadą serca – Anomalią Ebsteina. Chłopiec ma szansę na wyzdrowienie, ale aby tak się stało, konieczna jest operacja w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt wraz z przelotem i całym pobytem wynosi 1 mln zł. To ogromna kwota, dlatego potrzebne jest wsparcie.

Dotychczas dzięki różnym inicjatywom oraz bezpośredniej zbiórce na siepomaga/serce-oskara udało się zebrać ponad 216 tys. zł. Choć to duża kwota, potrzeba jeszcze znacznie więcej. Stąd inicjatywa grupy biegowej Speed Feet’16 na zorganizowanie wspólnego wydarzenia o charakterze rekreacyjnym i prozdrowotnym, a przede wszystkim mającym na celu zebranie jak największych środków.

Uczestnicy „Piątki dla Oskara” mogli przebiec 5-kilometrową trasę, przejechać ją na rowerze lub przemaszerować. Kto nie czuł się na siłach, pokonywał tylko jedno kółko lub wspierał uczestników kibicując. Bo liczyło się przede wszystkim wsparcie mentalne i finansowe.

– Zebrane środki wpłacimy jutro z rana na Siepomaga dla Oskara, który potrzebuje naszej pomocy. Jesteśmy tutaj wszyscy razem i wszyscy jesteśmy zwycięzcami. Tak naprawdę tylko to ma znaczenie. Bo nasze wsparcie pomoże wygrać w chorobie Oskarowi tymi słowami zagrzewał do pokonania trasy Marcin Jurga stojący na czele grupy Speed Feet’16.

Do parku przyszło ponad 100 osób, nie brakowało również najmłodszych w wózkach i na rowerkach. Był także sam Oskar z rodzicami. Każdy miał wpłacić symboliczną cegiełkę w wysokości 5 zł, ale często datki wrzucane do puszki były dużo wyższe. Wszystko to pozwoliło na zebranie kwoty 2339,70 zł.

Dodajmy, że grupa Speed Feet’16 podobną inicjatywę przeprowadziła w maju dla 3-letniej Kai. Było to wówczas jedno z pierwszych wydarzeń zorganizowanych po poluzowaniu obostrzeń związanych z covid-19 (zobacz: „Piątka dla Kai” w kościańskim Parku Miejskim [ZDJĘCIA]).

Fot. Milena Waldowska