Biedronka przy Poznańskiej otwarta po remoncie

Dwa miesiące trwał remont Biedronki znajdującej się przy ul. Poznańskiej na granicy Kościana i Kiełczewa. Ponowne otwarcie sklepu nastąpiło w czwartek, 31 marca.

Tak jak wcześniej zapowiadano, remont przeprowadzono w dwa miesiące, a rozpoczął się 7 lutego. W wyniku przeprowadzonych prac sklep został nieco powiększony na długości, dzięki czemu wewnątrz został ustawiony dłuższy rząd półek. Parking pozostał natomiast tej samej wielkości.

Po remoncie zyskał wizerunek pawilonu od strony zewnętrznej. Teraz z przodu są duże, przeszklone okna, a po zmroku wejście jest gustownie oświetlone. Przed sklepem zamontowano także nową, estetyczną wiatę na wózki, która teraz znajduje się bliżej parkingu, a nie bezpośrednio przy wejściu do sklepu.

Z kolei wewnątrz wszystkie produkty wymagające chłodzenia są teraz osłonięte przezroczystymi drzwiami. Jak informuje sieć, montowane urządzenia chłodnicze są przyjazne środowisku wykorzystując naturalny gaz CO2, a do zamrażarek i komór mroźniczych – gaz propan. W sklepie jest też bez wątpienia jaśniej dzięki oświetleniu typu LED. Poszczególne działy zostały opisane, co powinno ułatwić klientom poruszanie się po sklepie, by znaleźć szukane produkty. Układ jest podobny do wyremontowanej kilka lat temu Biedronki przy ul. Kaźmierczaka, więc kościaniakom powinno być tym łatwiej robić tu zakupy. To co jeszcze zaobserwowaliśmy, to lokalizacja czytników do sprawdzania cen w przedniej części sklepu, dzięki czemu nie trzeba wędrować na tyły, by upewnić się co do ceny produktu, która bywa nieczytelna na półkach.

Kasy, tak jak dotychczas są natomiast zarówno obsługiwane przez pracowników, jak i samoobsługowe. Z pewnością jednak sami klienci mają swoje spostrzeżenia co do wyglądu i funkcjonalności sklepu.