Będzie siłownia zewnętrzna przy hali

Powiat kościański otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę siłowni zewnętrznej wraz ze strefą relaksu przy hali sportowo-widowiskowej przy "Ratajczaku" w Kościanie.

Pozyskane dofinansowanie pochodzi z Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2019.

Planowana siłownia wraz ze strefą relaksu będzie miała powierzchnię 204,5 m kw. Teren, na którym zostanie wybudowana, znajduje się na wysokości boiska wielofuncyjnego.

Na terenie obiektu poza urządzeniami do ćwiczeń dla młodzieży powyżej 14. roku życia lub o wzroście powyżej 140 cm oraz dorosłych, ustawione zostaną także m.in. dwa stoły z siedziskami do gry w szachy/warcaby i karty. Kosztorysowa wartość zadania wyniosła 65 tys. zł, z ministerstwa powiat otrzyma 25 tys. zł.

Celem programu jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, które podniosą w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców danego obszaru.

To już druga edycja programu, a w ciągu dwóch lat zostało dofinansowanych 2950 obiektów na terenie całego kraju. Na ten cel Ministerstwo Sportu przeznaczył blisko 105 mln zł. Dwa lata temu, kiedy  przedstawiano założenia Programu OSA zakładano, że wielofunkcyjne strefy aktywności znajdują się w czołówce najbardziej pożądanych obiektów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Poza powiatem, dofinansowanie w ramach tego programu otrzymały również gminy Śmigiel i Czempiń.