Będzie remont boiska

Urząd Miejski ogłosił przetargi na przebudowę boiska za Liceum Ogólnokształcącym, a także budowę kanalizacji deszczowej wokół budynku liceum.

boiskoDługo wyczekiwana inwestycja w końcu dojdzie do skutku. – To co nas dotychczas wstrzymywało przed jej rozpoczęciem, to brak sprawnej kanalizacji deszczowej – tłumaczy zastępca burmistrza Maciej Kasprzak. – Po zakończeniu prac związanych z remontem dachu budynku szkoły okazało się, iż kanalizacja deszczowa jest w całości do wymiany. Nie było zatem możliwości wybudowania najpierw boiska, a potem kanalizacji, bo musi istnieć system odwadniania boiska.

Projekt zakłada kompleksową przebudowę terenu za liceum, łącznie z zagospodarowaniem terenu wokół, w tym ciągami pieszymi i budową oświetlenia. Powstanie nowe boisko o wymiarach 32 na 58 m w skład którego wchodzić będzie: boiska do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę, dwa boiska do gry w koszykówkę oraz kort tenisowy. Poszczególne boiska będą rozgraniczać linie w innej kolorystyce. nawierzchnia całego boiska zostanie wykonana z poliuretanu.

Projekt przewiduje również przebudowę istniejącej bieżni na ciąg pieszojezdny o szerokości 4 m. – Zrezygnowaliśmy z bieżni z uwagi na fakt, że profesjonalna bieżnia powstanie w tym roku na stadionie miejskim. Byłoby to zatem podwojenie tego samego zdania, ponadto ta przy liceum nie spełnia norm wymiarowych – mówi wiceburmistrz.

Inwestycja warta ponad 1 mln zł zostanie sfinansowana z budżetu miasta. Czas na jej realizację wynosi 12 tygodni od momentu podpisania umowy, należy zatem spodziewać się jej zakończenia na przełomie września-października bieżącego roku.