Będzie muzycznie i filmowo

Waldemar Rychły wraz z zespołem zaprasza mieszkańców Kościana na koncert, który będzie stanowił muzyczne tło dla przedwojennego niemego filmu "Dziewczynka z zapałkami".

Pokaz filmowy odbędzie się w ramach Kina Letniego nad Obrą w najbliższy piątek. Przypomnijmy, że wyświetlone zostaną dwie pozycje: Dziewczynka z zapałkami” oraz polska komedia z Adolfem Dymszą „Sportowiec mimo woli”.

Pierwszy film pochodzi z 1928 r. i jest piękną metaforyczną opowieścią opartą na słynnej baśni Andersena. Muzyka nawiązuje do filmu i jest oparta na motywach skandynawskich. Słuchacze mogą spodziewać się koncertu folkowego łączącego chłód północy z delikatnym ciepłem rozpalanej zapałki. Tradycyjna muzyka ma w sobie domieszkę jazzowej improwizacji.

Kompozytorem muzyki jest Waldemar Rychły, poznański muzyk, twórca Kwartetu Jorgi. Przez lata wielokrotnie współpracował z teatrami, obecnie jest również aktywnym twórcą muzyki filmowej.

Serdecznie zapraszam do udziału w koncercie. Często gramy koncerty plenerowe, w tym także podkłady do filmów, ostatnio przykładowo w Rawiczu mówi Waldemar Rychły.

Dodajmy, że w razie niepogody wieczór filmowy wraz z koncertem odbędzie się w KOK-u. Początek seansu o 19.30, wstęp wolny.