Będą nowe huśtawki na placu zabaw przy Bączkowskiego

Samorząd miejski Kościana podpisał umowę dotyczącą montażu nowych urządzeń na placu zabaw znajdującym się przy ul. Bączkowskiego w Kościanie.

Położony w cieniu drzew, tuż za stadionem miejskim, plac zabaw jest jednym z najstarszych w mieście, a bawili się na nim nawet mocno zaawansowani w tej chwili wiekiem kościaniacy. Oczywiście od tego czasu plac przechodził kilka razy metamorfozę. Obecny stan niektórych huśtawek nie przedstawia się jednak najlepiej, więc wymiana bardzo się przyda.

Przedmiotem umowy jest wyposażenie placu zabaw w: zestaw zabawowy, huśtawkę potrójną, huśtawkę wagową, karuzelę z kierownicą, kolejkę linową, zestaw gimnastyczny i bujak sprężynowy. Dodatkowo w skład nowego wyposażenia wejdą maty przerostowe, ławki z oparciem, kosze na śmieci oraz tablica z regulaminem. Opiekunowie dzieci też będą mieć zatem wygodniej.

Roboty wykona firma Damiana Smelczyńskiego „DAMART” za kwotę ponad 121 tys. zł. Rozpoczęcie prac nastąpi po 15 września.

– Kolejny plac zabaw zyska nowoczesne i bezpiecznie urządzenia, które z pewnością będą cieszyły najmłodszych mieszkańców Kościanapodkreśla burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Fot. UM Kościan