Będą kolejne tablice z nazwiskami powstańców

Po tym jak na cmentarzu komunalnym w Kościanie stanęła tablica informacyjna z nazwiskami spoczywających na nim Powstańców Wielkopolskich, Stowarzyszenie im. KRS planuje umieszczenie kolejnych tablic.

Przypomnijmy, że uroczyste odsłonięcie tablicy na cmentarzu komunalnym, na której umieszczono 79 nazwisk osób, które spoczywają na cmentarzu i walczyły w Powstaniu Wielkopolskim, miało miejsce 27 grudnia, w rocznicę wybuchu powstania.

Inicjatorem tablicy było Stowarzyszenie Strzeleckie i Historyczne im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej. Ma ono w planach ustawienie następnych tablic, a także uzupełnienie już tej istniejącej o kolejne nazwiska. – Nie mamy pewności, czy kogoś nie pominęliśmy. Dlatego prosilibyśmy mieszkańców o zgłaszanie się do nas, jeśli mają wiedzę, że członek ich rodziny był powstańcem. Będziemy wówczas uzupełniać tablicędeklaruje Piotr Nawrot, prezes Stowarzyszenia im. KRS.

Stowarzyszenie zapowiada także przygotowanie kolejnych tablic na pozostałe kościańskie cmentarze. Jedna z nich miałaby znaleźć się na nekropolii jeszcze w tym roku. Inicjatorzy sami jeszcze się wahają, czy tablica znajdzie się teraz na cmentarzu na starym cmentarzu parafialnym, czy na nowym. Członkowie Stowarzyszenia apelują jednak do mieszkańców o zgłaszanie się osób, których przodkowie walczyli w powstaniu i spoczywają na kościańskich cmentarzach. Można to uczynić pisząc na adres mailowy:  koscianskarezerwaskautowa@wp.pl  lub kontaktując się na profilu FB Stowarzyszenia:  www.facebook.com/KoscianskaRezerwaSkautowa/