Bartosz Jurecki wraca do kadry narodowej w nowej roli

Wychowanek Tęczy Kościan i wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej dołącza do sztabu szkoleniowego kadry A seniorów, gdzie będzie pełnił rolę trenera asystenta.

Bartosz Jurecki w nowej roli zadebiutuje na zgrupowaniu szkoleniowym w Cetniewie, które odbędzie się w dniach 12-25 czerwca.

– Bardzo się cieszę, że wracam do kadry narodowej w nowej roli. Przez całą wieloletnią karierę zawodniczą zdobyłem duże doświadczenie i wiedzę, które będę chciał wykorzystać i podzielić się tym z nowo budowaną reprezentacją. Chcę wnieść jak najwięcej i pomóc jej w realizacji celówpowiedział Bartosz Jurecki.

Absolwent Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie Jurecki to jeden z najwybitniejszych reprezentantów Polski w piłce ręcznej. Na swoim koncie ma trzy medale Mistrzostw Świata (srebrny – Niemcy 2007 oraz dwa brązowe – Chorwacja 2009 i Katar 2015). W narodowych barwach wystąpił 234 razy, zdobywając łącznie 729 bramek. Po zakończeniu kariery zawodnika zaczął pełnić funkcję trenera, którą sprawował kolejno w Azotach Puławy, a następnie w Piotrkowianinie.