Bajkowy korowód przeszedł ulicami Śmigla [ZDJĘCIA]

Dzieci w najróżniejszych przebraniach przeszły w kolorowym korowodzie w piątek przed południem. Wydarzenie zainaugurowało coroczną imprezę edukacyjno-integracyjną dla dzieci zatytułowaną „W krainie baśni i bajek”.

Imprezę zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tegorocznym hasłem przewodnim była „Podróż dookoła świata z baśnią i bajką”.

Łącznie ponad 900 przebranych dzieci z całej gminy Śmigiel wraz z opiekunkami wzięło udział w korowodzie. Z maluchami przeszli także burmistrz Małgorzata Adamczak i przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla Wiesław Kasperski. Nie zabrakło również znanych i lubianych śmigielskich maskotek. Wesoły pochód wzbudził duże zainteresowanie wśród przechodniów, którzy przystawali i robili zdjęcia bardzo licznej, wesołej gromadce.

onad 900 dzieci w najróżniejszych przebraniach przeszło w piątkowe przedpołudnie ulicami Śmigla. Bajkowy korowód zainaugurował coroczną imprezę edukacyjno-integracyjną dla dzieci pn. „W krainie baśni i bajek”. Wydarzenie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tegorocznym hasłem przewodnim była „Podróż dookoła świata z baśnią i bajką”.

Fot. UM Śmigla