Awaria na światłach! Omijajcie skrzyżowanie

Do awarii wodociągowej doszło na skrzyżowaniu ulic Poznańska - Piłsudskiego - Gostyńska - Grodziska. Trudno na razie oszacować czas jej usunięcia.

Na skrzyżowaniu tworzy się duży korek, wyłączony z ruchu jest lewy pas do jazdy na wprost oraz skrętu w lewo, jadąc od strony ulicy Poznańskiej do centrum. Kto może, niech omija skrzyżowanie, szczególnie jeśli zależy mu na czasie.

Według ostatniego komunikatu Wodociągów Kościańskich pracownicy namierzają dokładne miejsce awarii. Poza utrudnieniami komunikacyjnymi awaria spowodowała również brak wody na sąsiadujących ulicach. Aktualnie nie ma jej na ulicach: Piłsudskiego (od ul. św. Ducha do świateł), Marcinkowskiego (od nr 40 do ul. Grodziskiej), Gostyńska (od świateł do torów), Czempińska (od nr 1 do nr 14) Grodziska, Narutowicza, Poznańska, Podgórna, Piastowska, Półwiejska, Żółtowskiego, Szymborskiej, Gryczana, Wiatraczna, Wichrowa, Żarnowa, Jęczmienna oraz całe Kiełczewo. Po ponownym włączeniu może nastąpić czasowe pogorszenie jakości wody.