Autostopem do Indii

Podczas sobotniego spotkania z podróżnikami usłyszeliśmy relację z podróży po Europie i Azji w wykonaniu Tomasza Korgola. Opowieść skupiała się na kolejno odwiedzanych krajach i ich mieszkańcach.

Jak przyznał Tomasz Korgol, nauczyciel z Wrocławia, który odwiedził dotychczas 46 krajów na świecie, podczas podróży nie skupia się na zabytkach, tylko na ludziach. Dlatego w jego opowieści nie zabrakło zabawnych historii związanych z różnicami kulturowymi pomiędzy Europejczykami a Muzułmanami.

Podróż Tomasza Korgola wiodła przez Węgry, Rumunię i Bułgarię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak, Iran, Pakistan aż do Indii. Jak sam przyznał, droga przez Pakistan, gdzie szaleją talibowie, nie była najlepszym pomysłem i drugi raz by jej nie powtórzył z uwagi na wysokie zagrożenie.

Poza tym był bardzo zadowolony z wyprawy, najmilej wspomina Gruzję i Iran, które najbardziej go zauroczyły. Podróżując samotnie i autostopem, nie zabiera ze sobą cennych rzeczy z uwagi na ryzyko kradzieży. Nie czuł się jednak zagrożony, po drodze spotkał wielu otwartych i życzliwych ludzi.