Autor ściennych bazgrołów ustalony. Odpowie przed sądem

Policja ustaliła autora miłosnych wyznań, które pojawiły się latem tego roku na mostkach pod torami kolejowymi w okolicach targowiska i Łazienek, a także w przejściu na ul. Młyńskiej. 30-letni mieszkaniec Kościana teraz stanie przed sądem za zniszczenie mienia.

Wątpliwej urody wyznania miłosne do Moniki podpisane jako Egoon pojawiły się na początku lipca. Wówczas burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz zgłosił sprawę na policję (zobacz: Sprawę graffiti burmistrz zgłosił na policję).

Policjanci przeprowadzili w tej sprawie szereg czynności, które początkowo nie doprowadziły do ujawnienia sprawcy. Momentem przełomowym okazała się być interwencja policyjn, na terenie jednej z kościańskich posesji. Jej mieszkańcy zgłosili zakłócanie ciszy nocnej. Sprawcą tego wykroczenia okazał się być 30-letni mieszkaniec Kościana. W miejscu zgłoszenia interwencji, mężczyzna ten poszukiwał swojej sympatii. Usiłował dopytywać krewnych, gdzie obecnie ona zamieszkuje, ponieważ zerwała z nim kontakt. Podczas tej interwencji dopuścił się także innych czynów zabronionych, w związku z czym został zatrzymany.

Tłumacząc się policjantom ze swego zachowania, przyznał, że to on jest również autorem napisów pod tunelami, które zamieścił za pomocą farby w aerozolu. 20 października policjanci z kościańskiej jednostki przekazali wniosek o ukaranie sprawcy umieszczania nielegalnych ogłoszeń do Sądu Rejonowego w Kościanie. Do wniosku dołączono także wniosek administratora obiektów, czyli burmistrza dotyczący żądania ścigania sprawcy za uszkodzenie ścian obu obiektów i wydania nakazu naprawienia wyrządzonych szkód. 30-latek swoim czynem popełnił dwa wykroczenia, czyli zamieszczania bezprawnie w miejscu publicznym napisu oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.